16. pobeda Borca u sezoni – 4:0 protiv Trstenika

FK SFS Borac ubedljivo je savladao ekipu Trstenika PPT u 19. kolu fudbalske Zone Zapad. Rezultat meča od 4:0 odigranog na Gradskom stadionu postavili su dvostruki strelac Miloš Tadić, Nenad Simić i Matija Pavlović.

Prvi gol Tadić je postigao u prvom poluvremenu, dok su se ostali golovi Staklaraca ređali u poslednjih 15ak minuta meča.

Danas smo mnogo napadali, stvarali šanse i igrali dobro, tako da je još u prvom poluvremenu rezultat mogao da bude ovako sa 3-4 gol razlike. Trud i zalaganje vratilo nam se u drugom poluvremenu, dali smo još tri gola tako da mislim da je ovo pravi odraz snaga na terenu.

kaže Zoran Terzić, trener FK SFS Borac.
Pogodak Nenada Simića za 3:0

U prošlom kolu, Borac je neočekivano podelio bodove sa OFK Lugomirom kada je rezultat u Rakitovu bio 1:1, te smo pitali trenera kako motiviše ekipu da ostane u ritmu, s obzirom na to da je od samog starta sezone na liderskoj poziciji Zone Zapad:

Situacija kad ne uđemo kako treba u utakmicu – odmah se javi problem. Tako da ne slažem se da je prvenstvo gotovo – nije još gotovo. Ja sam i u najavi ove utakmice rekao da mislim da se u naredna četiri kola rešava prvenstvo i ako dobijemo sve četiri utakmice, onda smo mnogo, mnogo blizu ulaska u Srpsku ligu. Sve dok matematički ne obezbedimo ulazak ne možemo da budemo mirni i nema mesta opuštanju.

istakao je Terzić.

U narednom kolu, SFS Borac ide u goste poslednjeplasiranoj Gradini iz Pejovca koja je juče od ćuprijske Morave izgubila sa čak 8:0.