DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA – na terenu prava sportska predstava, van terena nesportska odluka uprave Jedinstva o zabrani davanja izjava

FK Jedinstvo – FK SFS Borac 2:2 (0:1)

Strelci: 0:1 Simić 27′ , 1:1 ag Lazić 50′, 2:1 Petrović 54′, 2:2 Petković 75′.

Mnogobrojna paraćinska publika na Gradskom stadionu uživala je ovog subotnjeg popodneva u derbiju između FK Jedinstva i FK SFS Borca u okviru 14. kola Srpske lige Istok. Dobra igra obe ekipe, velika borbenost i rezultatski preokret okarakterisali su jednu odličnu fudbalsku predstavu.

U prvom poluvremenu potpuna dominacija Borca u posedu lopte, a i u prilikama za postizanje gola. Izdvajamo udarac Simića već na samom početku, zatim odlično izveden slobodan udarac kada je lopta okrznula prečku gola Jedinstva. Bolju igru i veći posed lopte Borac kruniše pogotkom za vođstvo od 0:1 nakon greške Milenovića koji je poklonio loptu Petkoviću koji udarcem sa oko 20m pogađa stativu, lopta se odbija do Simića koji postiže pogodak za zasluženo vođstvo. Jedinstvo u prvom delu igre nije uputilo nijedan udarac ka golu Borca.

U drugom delu potpuno drugačija slika na terenu – Jedinstvo kreće ofanzivno i u potpunosti nadigrava Borac na početku drugog poluvremena. Nakon ubacivanja Radovanovića sa leve strane, Lazić nespretno reaguje i postiže autogol za izjednačenje. Jedinstvo dobro koristi paniku igrača Borca i već nakon 4 minuta postiže drugi gol za vođstvo – posle odličnog kontranapada Petrović je postigao lep pogodak za 2:1.

Nakon postignutog pogotka, Jedinstvo se ponovo povlači a Borac preuzima igru. U 75′ posle kornera lopta dolazi do najboljeg igrača derbija Petkovića koji udarcem iz srca šesnaesterca šalje loptu u gol. Do kraja utakmice viđen je još jedan veoma lep šut Conića iz daljine, ali se istakao odličan golman domaćeg tima i sprečio efektan pogodak.

Treneru i igračima Jedinstva zabranjeno davanje izjava

Po završetku utakmice, uzeli smo izjave od trenera FK SFS Borca Darka Miladinovića i igrača Miloša Tadića koje će biti u video prilogu u toku sutrašnjeg dana.

Izjave trenera i igrača FK Jedinstva koje su uvek sastavni deo naših sportskih izveštaja sada će izostati, jer njima nije bilo dozvoljeno da se obrate prisutnim medijima. Ova odluka bacila je senku na pravu fer, korektnu i sportsku atmosferu u kojoj je protekao gradski derbi, praznik fudbala za sve ljubitelje sporta u Paraćinu. Takav stav je zauzela uprava kluba, a razlog nije poznat.

Nema izjava za medije, takav je stav uprave kluba.

kratko je rekao predsednik FK Jedinstvo Aleksandar Jovanović, bez namere da ovu odluku objasni.

Na pitanje upućeno treneru FK Jedinstva da prokomentariše utakmicu, rekao je da nema dozvolu da se obrati medijima.