Koš falio za pobedu – na kraju ipak slavila Plana

Košarkaši Paraćina u neizvesnoj završnici ipak nisu uspeli da upišu pobedu protiv gostiju iz Velike Plane. Rezultat po završetku 40 minuta 80:81 u korist gostiju (17:23; 18:22; 30:15; 15:21).

Paraćinci su nakon poluvremena na kom su gubili 10 poena razlike, u trećoj četvrtini bili ubedljivi i stigli do 5 poena prednosti nad protivnikom. Trener KK Paraćina nakon meča prokomentarisao je da u prvom poluvremenu njegova ekipa nije ličila na sebe, a da su se u drugom „vratili“. Na pitanje Šta je falilo da se meč prelomi u korist plavih, Igor Dimitrijević odgovara:

Iskustvo. Iskustvo u nekim stvarima koje učimo. Ovo je sezona za to. Ovo nam je velika škola, mislim da iz ovog poraza možemo da naučimo više nego iz one pobede protiv Kragujevca.

kaže Dimitrijević.

KK Paraćin se posle poraza u 11. kolu Prve regionalne lige Zapad A nalazi na 5. poziciji tabele. Lider je ekipa Radničkog iz Kragujevca. U narednom kolu Paraćinci putuju u Kraljevo gde će igrati protiv ekipe Sloga Elite koja je pretposlednja na tabeli.