Košarka: Lider pao u Paraćinu

KK Paraćin naneo je prvi poraz prvoplasiranoj ekipi u 1. MRL Zapad A – Radnički iz Kragujevca savladan je rezultatom 73:71. Sudar mladosti sa jedne strane i iskustva sa druge, ovoga puta rešen u korist iskusniji igrača iz Paraćina.

Tanka je linija između sreće i tuge, to se sad videlo. Ova ekipa je nama inspiracija, to sam rekao i njihovom treneru, mom dobrom prijatelju. Oni i ekipa Jagodine su za nas inspiracija. Mi imamo iskusnije igrače i to je ono što je presudilo. Ova podrška sa tribina je stvarno velika stvar. To je neverovatno, da sam mogao da skočim – poljubio bih sve one ljude koji su došli, hvala im puno.

iskren je Igor Dimitrijević, trener KK Paraćina.

Paraćinska ekipa je odlično otvorila utakmicu i povela 8:0, da bi gosti reagovali tajm-autom i brzo se vratili u meč. Prva četvrtina završena je rezultatom 17:13. U istom ritmu nastavilo se do poluvremena, kada su obe ekipe pokazale odličnu odbranu. Rezultat na poluvremenu – 27:23.

U drugom poluvremenu videli smo bolji napad obe ekipe. U poslednjoj četvrtini, ekipa Radničkog prvi put dolazi u vođstvo, ali najbolji igrač utakmice Dušan Jovanović trojkom i poenima uz faul preokreće rezultat i vraća vođstvo Paraćincima.

Ovo je za nas bila fizički jako zahtevna utakmica. Momci iz Kragujevca treniraju dva puta dnevno, naspram nas koji treniram 3-4 puta nedeljno. Igrali smo čvrstu odbranu do poluvremena, dok smo u drugom poluvremenu pronašli igru u napadu. Šut za 3 poena i čvrsta odbrana doveli su nas do zaslužene pobede.

rekao je Dušan Jovanović, košarkaš KK Paraćin.

Poslednji minuti doneli su neizvesnu završnicu, 11 sekundi do kraja pri rezultatu 71:71 dva slobodna bacanja i mirna ruka Uroša Topličanina doneli su prednost od 73:71, da bi nakon toga paraćinski tim odigrao odličnu odbranu što je obeležilo ovaj meč i dovelo KK Paraćin do pobede nad liderom u ligi.

Baš smo uložili poslednje atome snage da dobijemo ovu utakmicu. Mnogo su fizički spremni, mladi su. Dobro je da je ovaj rezultat na kraju, jer imali smo mnogo grešaka, bilo je dosta nezagrađenih igrača, dali su nam dosta trojki. Tako da je dobro da smo na kraju uspeli do pobede. Ova utakmica nas diže gore i mnogo nam znači za plasman u plej-of. Ova podrška sa tribina nam mnogo znači, što se kaže, kao šesti igrač na terenu.

kaže Uroš Topličanin, igrač KK Paraćina.

Prema rečima trenera gostujuće ekipe, Paraćinci su zasluženo slavili, mada ne bi bilo nepravedno ni da je krajnji rezultat bio na strani njegovih momaka.

Mi smo mlada ekipa, prosek godina tima je nekih 18 godina, što naravno nije nikakvo opravdanje, mi i igramo sa mldim timom kako bi se ove sezone kalili kroz ovu ligu. U ovom trenutku, Paraćin u gostima je bio za nas veliki zalogaj. Imali smo neke ishitrene šuteve u trenucima kada se lomilo, i u odbrani smo zaspali. Momci iz Paraćina su znali šta žele, presudio je šut za tri poena u odlučujućim trenucima.

rekao je Igor Todorović, trener KK Radnički 1950.

U naredna dva kola, paraćinske košarkaše očekuju još dva meča na domaćem terenu, najpre protiv ekipe Zekas 75, a potom i protiv ekipe iz Jagodine.