Na krilima Ristića preokret Jedinstva za važna 3 boda (0:1) 4:1

Nakon osvojenog boda u gostima, Jedinstvo je zabeležilo važnu pobedu na domaćem terenu – savladana je Vlasina iz Vlasotinca rezultatom 4:1.

Jedinstvo je bilo neprepoznatljivo u prvom delu igre gde su gosti pogodili prečku, a zatim i postigli gol u 45′ za zasluženo vođstvo na poluvremenu. U drugom delu neuporedivo bolje izdanje zeleno-belih, što dovodi do izjednjačenja u 64′ golom Ristića kome je ovo 3 pogodak na 3 vezane utakmice. Već u 66′ – posle povratne lopte ka Ristiću koji je nesebično propustio do Jovanovića usledio je preokret za 2:1.

Dominaciju Jedinstva u drugom delu igre potvrdio je Petrović golom u 73′, a tačku na utakmicu stavio je rezervista Žurkić za konačnih 4:1.

Utakmicu su za lokalni.rs prokomentarisali strateg Jedinstva i strelci golova – Ristić i Petrović.

Protivnici su bili bolja ekipa od nas u prvom poluvremenu, mi smo imali nekih problema u igri. Primili smo nesrećno taj gol u 45′, međutim momci su pokazali karakter u drugom poluvremenu, uzdigli se, tako da smo postigli vrlo bitnu pobedu koja nam omogućava da nastavak prvenstva mnogo mirnije igramo, s obzirom na to da smo se trenutno udaljili od zone ispadanja.

kaže trener FK Jedinstvo Đorđe Zlatanović.

Ristić, kome je današnji pogodak treći u tri vezana meča Jedinstva kaže da je današnji rezultat produkt ozbiljnog rada.

Danas smo bili bolji – pokazali više želje, volje, trke. Pokazali smo da se fudbal igra i u drugom poluvremenu i da jedan gol nije kraj sveta – može i tako kad se hoće.

kaže Ristić, strelac prvog gola za FK Jedinstvo.

Prvo poluvreme je bilo jako teško, bili su bolji od nas. U drugom smo se uzdigli, dali smo prvi gol i posle je krenuo gol za golom. Svaku smo šansu iskoristili i tako smo se uzdigli kao ekipa.

ovako je meč video Nemanja Petrović, strelac trećeg pogotka Jedinstva.

Paraćinsko Jedinstvo trenutno je šeštoplasirana ekipa u Srpskoj ligi Istok, a u narednom kolu gostovaće poslednjoj ekipi na tabeli – Slogi u Leskovcu.