Novosađani opravdali ulogu favorita

OK Novi Sad savladao je ekipu paraćinskog Borca u 20. kolu Prve lige Srbije – Paraćinci su osvojili jedan set te je konačan rezultat u Hali sportova bio 1:3, po setovima 20:25; 30:28; 23:25; 15:25.

Mlada i perspektivna novosadska ekipa već je izborila plasman u viši rang, te će se naredne sezone takmičiti u odbojkaškoj Superligi.

Domaćin je jedna sjajna ekipa predvođena mojim kolegom i prošle godine su to pokazali. Bili su u jako teškoj situaciji, međutim evo uspeli su, ja im želim od srca, mislim da grad Paraćin zaslužuje da ima jednu stabilnu ekipu u Prvoj ligi. Prošle godine smo ovde izgubili 3:2, još nam je to u sećanju kao jedna vrlo gorka pilula koja nam je odredila sudbinu da ne uđemo u Superligu još prošle godine, tako da smo se maksimalno spremili. Moji mladi igrači nisu to shvatili baš najozbiljnije na početku, međutim, na vreme smo se dozvali pameti. Sve čestitke ekipi Paraćina na jednoj sjajnoj igri, mislim da smo bili za nijansu bolji, četvrti set jeste bio ubedljiviji, ali 2. i 3. mislim da je publika uživala, da smo stvarno pokazali i mi i oni svoj kvalitet i ja im želim u budućnosti puno sreće i još bolje rezultate.

rekao je nakon meča Nedžad Osmankač, trener OK Novi Sad.

Novosađani, ekipa čiji je prosek godina oko 20 i praktično predstavlja filijalu Odbojkaškog kluba Vojvodina već je, uz OK Jedinstvo iz Stare Pazove i Karađorđe iz Topole izborila plasman u Superligu. Nasuprot njima, za Paraćince je opstanak u Prvoj ligi dva kola pre kraja prvenstva još uvek neizvestan.

Ovo je ekipa koja je i fizički i tehnički i taktički mnogo ispred nas.Mislim da je ovo ekipa u Srbiji koja je najviša – ima najveći prosek visina, čak veći i od Vojvodine i ostalih superligaških ekipa. Dizač npr. ima 207cm, bloker 205, 210cm, libero je 202cm. To je ekipa sa kojom je jako teško da se igra ukoliko im se ne pomeri prijem i ukoliko oni nama pomere prijem onda imamo to što ste videli na kraju – trojni blok na krajevima i to je skoro nemoguće da se prođe. Ali, pružili smo neki otpor i dok nam je išao servis i prijem parirali smo im; čim je to popustilo oni su, kao ovaj zadnji set lako dobili. To je neki naš maksimum trenutno, dobili smo 3 utakmice zaredom, mogli smo večeras da rešimo opstanak pošto je Smederevo dobilo Valjevo 3:0. Ali, idemo dalje, sledeća utakmica je u Mladenovcu, nakon toga nam dolazi prvoplasirana ekipa Stare Pazove. Jedna pobeda nam garantuje opstanak u Prvoj ligi.

objašnjava Marko Jovanović, trener OK Borac.

Prema rečima kapitena paraćinske ekipe, rezultat na kraju večerašnjeg meča odražava realan odnos suprotstavljenih ekipa:

Igrali smo dobro tri seta, međutim, ekipa Novog Sada je stvarno kvalitetna, tako da momci kad je trebalo odigrali su stabilno, nisu grešili i to je presudilo. Četvrti set je možda već i odraz fizičke spreme. Verovatno imaju dosta bolje uslove od nas da treniraju, tako da je to prelomilo utakmicu. Što se opstanka u ligi tiče, na nama nije da se bavimo kalkulacijama, nego da naredna dva kola odradimo maksimalno, pa rezultat kakav bude.

rekao je Borko Perić, kapiten OK Borac.

U poslednja dva kola, paraćinske odbojkaše očekuju teške utakmice. Najpre će u gostima odugrati utakmicu protiv Mladenovca, dok će u poslednjem kolu ugostiti budućeg Superligaša – prvoplasirano Jedinstvo iz Stare Pazove.