Podela bodova na Gradskom stadionu; promašen penal Jedinstva za pobedu

Paraćinsko Jedinstvo propustilo je priliku da uzme sva tri boda igrajući kod kuće protiv Dubočice iz Leskovca – meč na Gradskom stadionu završen je rezultatom 1:1 a po završetku obe bi ekipe, reklo bi se, imale za čim da žale.

Zeleno-beli poveli su golom Radovanovića u 10. minutu meča, da bi pred kraj prvog poluvremena, u 43′ Leskovčani izjednačili. Drugo poluvreme obilovalo je šansama sa obe strane, a najbolja prilika za vođstvo Jedinstva desila se negde na sredini drugog poluvremena kada je dosuđen penal. Ipak, Petković neprecizan, prebacuje gol, te rezultat do kraja meča ostaje nepromenjen. Da li je 1:1 realan rezultat posle 90 minuta igre Jedinstva i Dubočice, pitali smo trenere suprotstavljenih ekipa:

I mi i oni imali smo neke šanse, ali na kraju kad se sve skupi, mislim da je i realno. Mislim, ja sam se kao trener Dubočice više nadao, normalno, i mislim da smo mogli više, po nekim šansama. Ali, i oni su ljudi imali taj penal, promašili, i eto.

kaže Marko Perović, trener GFK Dubočica

Po svemu viđenom, jeste realan rezultat. Promašili smo penal za pobedu, ali i oni su imali nekoliko prilika u drugom poluvremenu. Prava derbi utakmica. Oni su pokazali da imaju jednu od najboljih ekipa u ovoj ligi. Mislim da smo bili bolji u prvom poluvremenu, primili gol u nezgodnom trenutku, 43. minutu i normalno je da ekipa posle toga malo padne. U drugom poluvremenu su oni malo uspostavili njihov ritam, jer stvarno jesu dobra ekipa.

rekao je trener zeleno-belih Đorđe Zlatanović.

U narednom kolu Jedinstvo će biti slobodno, dok će meč 29. kola Srpske lige Istok ponovo igrati na svom terenu, i to protiv GFK Jagodine. Utakmica protiv Jagodine u jesenjem delu sezone završena je rezultatom 0:0, poništen je gol domaćina a meč su obeležili neredi u kojima je povređen tadašnji sportski direktor Jedinstva. Revanš utakmica biće odigrana 29. maja.

Imaćemo problem jer nam je sudija podelio dosta žutih kartona, tako da tri ili četiri igrača koja su danas igrala nemaju prava da igraju protiv Jagodine. Biće teško skrpiti se za dve nedelje. Bićemo verovatno prinuđeni da kombinujemo sastav sa nekim omladincima. Nažalost, eto, to poslednje kolo kod kuće nećemo moći da igramo u najjačem sastavu i da se od naše publike oprostimo na taj način. Pretpostavljam da će jedan deo navijača biti iznenađen sastavom protiv Jagodine, možda i našom igrom, tako da slobodno mogu da nastave da vređaju trenera, jer igramo sa onim čime raspolažemo. Izdržaćemo još dva kola kako god – oni nek nastave da vređaju, a mi ćemo da nastavimo da radimo.

ističe Zlatanović.

Na tribinama Gradskog stadiona danas se mogla videti i grupa gostujućih navijača koja je svih 90 minuta bodrila svoj tim.

Nakon ovog kola, FK Jedinstvo ima 34 osvojena boda i u ovom trenutku opstanak u Srpskoj ligi još uvek matematički nije potpuno izvestan.