Remi na Gradskom stadionu – Jedinstvo do izjednačenja iz penala

FK Jedinstvo zaradilo je bod na domaćem terenu protiv popovačke Budućnosti. Utakmica 11. kola Srpske lige Istok završena je rezultatom 1:1. Oba gola „pala“ su u prvom poluvremenu – gosti su najpre poveli golom Brankovića (36′), da bi samo 4 minuta kasnije Petković izjednačio iz kaznenog udarca (40′).

Strelac jedinog gola za zeleno-bele Miloš Petković žali što nisu odneli pobedu:

Dominantni smo bili celu utakmicu, bila je teška, baš teška utakmica. Imali smo i malo kraći odmor jer nam je prethodna utakmica bila u nedelju… Žao mi je što nismo odneli 3 boda, ali dobro, važno da nije poraz, idemo dalje. Nama je cilj da budemo u vrhu tabele, da budemo u prvih pet ekipa do zime pa ćemo posle da pravimo planove za dalje.

kaže Petković.

Ovim bodom Budućnost iz Popovca se makar trenutno izjednačila sa dosadašnjim liderom na tabeli, Trajalom iz Kruševca koji sutra gostuje Vlasini u Vlasotincu. FK Jedinstvo posle 11 odigranih kola ima 18 bodova i nalazi se na 5. poziciji tabele Srpske lige Istok.