STAKLARCI DOBILI POMORAVSKI DERBI

U okviru 11. kola Srpske lige Istok, SFS Borac pobedio je GFK Jagodinu rezultatom 2:1 (1:1). Strelci sva tri pogotka su bili domaći igrači – golove za Borac postigli su Nemanja Conić i Nenad Simić, dok je autogol postigao Marko Mirkailo.

Pred punim trobinama viđena je najbolja utakmica na stadionu kraj Staklare u ovom delu sezone. U prvom delu Borac je u potpunosti nadigrao Jagodinu i zasluženo došao u vođstvo golom Conića pred kraj prvog poluvremena. Gosti nezasluženo dolaze do izjednačenja posle nespretne reakcije Mirkaila koji je zatresao sopstvenu mrežu. U drugom delu ista slika na terenu – Borac kreće silovito, a dobru igru golom kruniše Nenad Simić za vođstvo od 2:1. Pet minuta pre kraja utakmica Jagodina je mogla do nezasluženog izjednačenja, ali se isprečio dugogodišnji kapiten Nikola Milenković, kao i iskusni golman Marko Ostojić i odličnom intervencijom sačuvao 3 boda Staklarcima.