Sukobi obeležili pomoravski derbi, predstavnik Jedinstva zadobio povrede

Rezultatom 0:0 završen je meč u Jagodini između GFK Jagodine i Jedinstva iz Paraćina. Oko 82. minuta domaći igrači postižu pogodak i glavni sudija najpre pokazuje na centar, ali nakon konsultacija sa prvim pomoćnim i četvrtim sudijom, gol je ipak poništen.

Prekid zbog prigovora najpre igrača Jedinstva, a zatim Jagodinaca nakon što im je gol poništen trajao je petnaestak minuta. Sukobi koji su započeli na terenu, nastavljeni su u tunelu stadiona gde je povrede od NN lica zadobio i predstavnik Jedinstva Duško Dukić. Kako nezvanićno saznajemo, Dukić ima povrede u predelu glave i grudnog koša i zadržan je na bolničkom lečenju. Policija je upućena u slučaj.

Trener zeleno-belih nije komentarisao sukobe, a o utakmici je rekao sledeće:

Utakmica je bila pravi derbi. Oni su bili za nijansu bolji u prvom poluvremenu, a mi smo bili bolji u drugom i promašili smo 5-6 stopostotnih šansi. Do trenutka prekida bili smo baš bolji od njih i zaslužili smo pobedu.

kaže Đorđe Zlatanović, trener FK Jedinstvo.

Jedinstvo je u drugom delu igre imalo nekoliko šansi preko Stanisavljevića i Petrovića, ali je golman Kovačević spasio gol Jagodine.

U narednom kolu FK Jedinstvo dočekuje ekipu Rembasa iz Resavice. Meč na Gradskom stadionu biće odigran u subotu od 13h.