Ubedljiva pobeda Paraćinki protiv ŽKK Radničkog

Košarkašice OKK Paraćina savladale su ekipu Radničkog iz Kragujevca rezultatom 91:54 (19:12; 29:21; 25:10; 18:11).

Meč je odigran u okviru Prve ženske regionalne lige Jug B, međutim, s obzirom na to da je ekipa Radničkog van konkurencije, bila je revijalnog karaktera. Bez obzira što meč nije imao rezultatski značaj, devojke su od samog starta bile motivisane za pobedu.

Početak nam je bio težak jer nam se jedna od boljih igračica povredila, ali uspele smo da se vratimo pred kraj prvog poluvremena i to je bio prelomni trenutak na meču.

kaže Jovana Radovanović, kapiten OKK Paraćina

Trener Dušan Jovanović ima zamerke na odigrano prvo poluvreme – naročito kada je u pitanju odbrana, ali su devojke u drugom poluvremenu popravile utisak:

Dozvolili smo dosta skokova u napadu i to je generalno bio problem. U drugom poluvremenu bila je kontrola skoka s naše strane, odigrali smo čvršće u odbrani, istrčali neke kontranapade i došli do lakših poena, tako da smo priveli utakmicu kraju kako treba.

istakao je Dušan Jovanović, trener OKK Paraćin,

OKK Paraćin za sada ima četiri pobede i nalazi se na prvoj poziciji tabele Prve ŽRL Jug B. Prema rečima trenera, cilj ove sezone biće plasman u viši rang takmičenja.

Mislim da imamo najbolju ekipu u ligi, tako da je namera ove godine da se napadne viši rang, da se uđe u Drugu ligu. Ako svi budemo zdravi i svi budemo na okupu, mislim da neće biti problema.

kaže Jovanović.

Paraćinske košarkašice u naredna dva kola 1. ŽRL Jug B imaće dva gostovanja zaredom – najpre u Trsteniku, a zatim u Negotinu.