Izložba fotografija LIČNO I BEZLIČNO studenata Fakulteta primenjenih umetnosti u ponedeljak u Kulturnom centru
Foto kino klub Paraćin u saradnji sa Kulturnim centrom organizuje izložbu fotografija desetoro studenata Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu. Izložba nosi naziv Lično i bezlično, a otvaranje je zakazano za ponedeljak 17. jun u 19h.
Njih osmoro studenti su četvrte godine odseka Primenjena grafika (modul Fotografija) a dvoje dolaze sa odseka za Dizajn (modul Tekstil).
Kroz serije fotografija urbanih, seoskih pejzaža i scena nastalih u mestima u kojima žive ili rade autori razmatraju sopstveni odnos prema sadašnjosti i prošlosti, ljudima i okruženju. Ujedno i odnos prema dugogodišnjem periodu tranzicije koja je sve što je bilo ili značilo nešto transformisala u napušteno, zapušteno i bezlično.
Fotografija je lična za nekog ko se nalazi iza foto-aparata ali i za nekog ko se nalazi na njoj. Ona je isto tako oduvek bila i javna. Fotografija zamrzava prošlost i vreme, ali njeno značenje nikada nije zamrznuto u vremenu.
Svaka fotografija se menja sa pojedincima koji je posmatraju, sa protokom vremena i određenim okolnostima i promenama koje one donose. Slično bi se moglo reći i za neki grad, prirodu, selo, ulicu ili kraj. Svi su javni ali i lični prostori. Isto tako se ne mogu isključivo posmatrati kao prostori ili urbani i prirodni pejzaži. Oni se menjaju ne samo fizički, već i značenjski sa društvenim, istorijskim, ekonomskim, kulturnim promenama i ljudima koji borave u njima i doživljavaju ih na različite načine.
