Zlatković u 10′ za pobedu Staklaraca nad Jedinstvom iz Kruševca

Rezultatom 1:0 završen je meč 9. kola Srpske lige Istok između SFS Borca i Jedinstva 1936 iz Kruševca. Rezultat je već u 10′ minutu postavio Danijel Zlatković.

Veoma teška utakmica za nas na domaćem terenu, od početka je krenula jako i sa jedne i sa druge strane, bilo je otvoreno na obe strane. Mi smo eto ti koji smo prvi postigli pogodak, ispostavilo se i jedini na utakmici i srećan sam što sam baš ja dao taj gol. Drugo poluvreme mislim da su bili čak i malo bolji, bilo je dosta teško izdržati tsj tempo, bilo je dosta trke, zahteva od trenera, defanziva, uspeli smo da se odbranimo i idemo dalje.

rekao je strelac jedinog pogotka Zlatković.

Ovo je treća pobeda u nizu Staklaraca, ujedno i treća otkad ekipu vodi Vojkan Rajčić. Pre Jedinstva, „pale su“ i ekipe iz Kladova i Svilajnca.

Ovo je prava prvenstvena utakmica, pre svega. Ekipa iz gornjeg dela tabele, čestitam im na fer i korektnoj igri, momci su pokazali da su kvalitetni. Mi smo bili bolji za taj gol, imalo je šansi i sa jedne i sa druge strane. Moja ekipa je pokazala karakter i na ovoj utakmici, druga utakmica zaredom na kojoj nismo primili gol. Ja sam se bazirao od mog dolaska ovde da odbranu utegnemo na najbolji mogući način, da momci imaju samopouzdanja što su i pokazali. Treća pobeda u nizu nije mala stvar, hteo bih da se zahvalim našoj publici što nas podržavaju, mislim da su videli dobar fudbal.

rekao je Rajčić.

Ivan Radivojević, trener gostujuće ekipe mišljenja je da je njegova ekipa zaslužila bod na ovom gostovanju, ali ističe da su Paraćinci pružili dobru partiju.

Sama utakmica mogla je da ode i u potpuno drugom pravcu, naročito u drugom poluvremenu. Bilo je mnogo šansi, a realizacija je katastrofalna. S obzirom na prikazanu igru u drugom poluvremenu, naročito prvih 20 minuta, mislim da smo zaslužili bod, ali lopta nije ušla u gol, tako da čestitam ekipi Borca.

rekao je Radivojević.

Stratezi obe ekipe istoču da im je plan gornji deo tabele. Pred Staklarcima je teško gostovanje narednog vikenda popovačkoj Budućnosti, a potom će ugostiti za sada nepobedivu ekipu u ligi Trajal iz Kruševca.

Paraćinsko Jedinstvo juče je igrali bez golova u Jagodini protiv ekipe GFK Jagodine.